Sony A9 İnceleme

Sony nin yeni amiral gemisi Sony A9 u inceledim. İşte detaylar…

Hatırlarsanız yada hatırlamazsınız şurada Sony A9 un özelliklerinden ve yaşadığım kısa tecrübeden bahsetmiştim. Özelliklerini tekrar hatırlamak gerekirse;

 

24.2 MP, İstifli ve Aydınlatmalı Full-Frame CMOS Sensör ile gelen Sony A9 arttırılabilir İSO aralığı ile 204.800 değerine kadar çıkabilmekte. Sony A7 serilerinde olan 5 yönlü görüntü sabitleme sistemi Sony A9 da da mevcut fakat burada artı olarak 5 stop a kadar destek vermekte. Hatırlarsanız Sony A7 serisinde bu özellik 4 stop ile sınırlı idi. Fotoğraf kadar video özellikleri ile öne çıkan Sony A9 4K video ve 120 fps de (yavaşlatılmış görüntü)  Full HD çözünürlükte video çekimi sağlamakta. Ayrıca çift SD kart yuvası olduğunuda belirtmeliyim. Seri çekimde ard arda 20 kare fotoğraf çekebilen Sony A9 un en büyük avantajı ekran karaması olmadan bu çekimi gerçekleştirmesi. Yani fotoğrafı çekerken o andan kesinlikle kopmuyorsunuz. Bu kadar özelliği barındıran Sony A9 un fiyatının 20.999 tl olarak Türkiye’de satışa çıktığını belirtelim.”

 

Bu cihazları test ettikçe sevapları kadar günahlarınada biliyorsunuz. Sony her yeni jenerasyonda bu hatalarından ders alıp bizlere daha gelişmiş gövdeler sunmakta. İşte Sony A9 da kendini geliştirmiş yeni bir gövde diyebiliriz.

Benim en çok hoşuma giden özellik SonyA9 da kart olmasa bile sensörde yer alan “buffer” hafızası sayesinde fotoğrafları çekmesi ve kart taktığınızda o fotoğrafları karta aktarması. 241 RAW yada 362 JPEG fotoğrafı hafızasında tutması sebebi ile aktif olan bu özellik hızlı kart kullanmayanlar yada yanında kartı olmayanlar için hayat kurtarıcı olacaktır.

 

Yorumların bizim için değerli. Hemen yorumla!

Yorumunu Bırak

Yeni Kayıt Oluştur
Reset Password
Karşılaştırma Listesi
  • Total (0)
Karşılaştır